Böstegolf 6/9 september 8, 2020

Nyhetsbrev med senaste nytt. Problem att visa det? Se det i webbläsaren.BÖSTEGOLF

Tyvärr blev tävlingen i Trelleborg i juli inställd pga. hårt väder. Nu gör vi ett nytt försök att utse mästaren på Beddinge GK söndagen 6 september. Vi har bokat två bollar kl. 10.00 och 10.10 och vi spelar 9-hål. Först till kvarn gäller.

 

Anmälan senast till sön. den 30 augusti till: 

helen.hallenheim@gmail.com

 eller mob. 0709-955777 med

Namn, golf-id och mobilnummer

 

När: Söndagen 6 september kl.10

Var: Beddinge GK


MEDLEMSKAP 2020

Det är sedan länge nytt år och för er som ännu inte har betalat in 2020 års medlemsavgift, är det hög tid att göra det nu.

Kostnaden är 150:- per medlem och år, oavsett medlemskap. Betala in på bankgironummer 5258-5643. Glöm inte att skriva namn och/eller medlemsnummer.

 

Nya medlemmar:

Betala in 150:- på bankgironummer 5258-5643. Viktigt att ni uppger ert namn och e-mail adress.  Om ni har fastighet i Böste, ange då även denna adress. Skicka även dessa uppgifter till: info@bostelage.com

Medlemskapet är personligt, betalar ni för flera medlemmar gör ni en betalning per medlem.

Information om föreningen skickas ut via föreningens nyhetsmail och på föreningens informationstavla i byn. Kontakta oss för medlemskap eller frågor info@bostelage.com

Genom medlemskap stöttar man det arbete som utförs, ju fler medlemmar, desto bättre ekonomi och mandat får vi att genomföra aktiviteter och dylikt. Som medlem och fastighetsägare i Böste har man rösträtt vid eventuella omröstningar (max en röst per fastighet). Boende utanför Böste är varmt välkomna att bli stödmedlem och har då samma tillgång till aktiviteter och information som övriga medlemmar.

 


 

Du får detta nyhetsbrev eftersom du bor i eller visat intresse för Böste. Det är Föreningen Böste Läge som ligger bakom utskicken. Om du vill veta mer om föreningen eller vad vi gör, se vår hemsida

www.bostelage.com

 

Skulle du vilja avsluta din prenumeration

klicka här.

 

Kategori: